ART / Watercolor paintings & Drawings / Pastel 13823156

nr 1382 3156

Bror Gösta Fohlin

(1921-2004), Sverige

Bror Gösta Fohlin. Signed, dated 1972, Fishing Hamlet, 47x61, yttermått inklusive ram: 62x77,

Fiskeläge. Signerad, daterad 1972. Pastell, ca 47x61, yttermått inklusive ram: 62x77 cm

Bror Gösta Fohlin, Swedish painter born 1921, dead 2004.

Yes

Withdrawn

Monday Mars 1 2021
at 18:00:17

  • Artist/Designer

Bror Gösta Fohlin

Read more about Bror Gösta Fohlin