KONST / Litografier / Färglitografi 8681653
*
nr 868 1653
Siri Rathsman
(1895-1974), Sverige
Färglitografi, Siri Rathsman (1895-1974), 20/ 25, signerad, 1949, motivet: 46x59
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 januari 2014
kl 20:00:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/1 21:42:35
1
Vinnande bud
6/1 18:56:56
1
justering av budtak
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Siri Rathsman
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Siri Rathsman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad siri rathsman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13
-
6779 Färglitografi
Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:21
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43
-
6721 Färglitografi
Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Karl XII: S kar..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:39
-
6039 Färglitografier
2 st, Örjan Wikström (f. 1948), Sverige. Signerade..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:16
*
Siri Rathsman
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Siri Rathsman
nr 868 1653
Siri Rathsman
(1895-1974), Sverige
Färglitografi, Siri Rathsman (1895-1974), 20/ 25, signerad, 1949, motivet: 46x59
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 januari 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 2/1 21:42:35 | 1 | Vinnande bud |
| 6/1 18:56:56 | 1 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Siri Rathsman
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Siri Rathsman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad siri rathsman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13 -
6779 Färglitografi
Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:21 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43 -
6721 Färglitografi
Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Karl XII: S kar..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:39 -
6039 Färglitografier
2 st, Örjan Wikström (f. 1948), Sverige. Signerade..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:16



