ART / Lithographs / Mapp med litografier 16655366
nr 1665 5366
Bengt Lindström
(1925-2008), Sverige
Bengt Lindström (1925-2008), Sweden. "Sagor från Orrem Jarka", 36 pieces, lösa blad + texthäften, förblad signerat och numrerat 5/10, sheet: 20x15,
Mapp med litografier, "Sagor från Orrem Jarka", 36 st, lösa blad + texthäften, förblad signerat och numrerat 5/10, bladets mått: 20x15 cm
Bengt Lindström, born 1925, dead 2008, Swedish painter and draughtsman.
2000
SEK 1500
Monday December 9 2024
at 20:07:48
9/12 20:02:45
Bengt Lindström
Read more about Bengt Lindström