KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12948261
*
nr 1294 8261
Carl Delden
(f. 1906), Sverige
Oljemålning, Marin. Signerad. Olja på pannå, 32x64 cm
Carl Delden, född 1906 i Söderköping, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 december 2019
kl 19:40:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/11 20:21:53
1
250 kr
30/11 19:37:25
2
200 kr
30/11 19:37:25
1
250 kr (Budbetjänt)
30/11 19:38:36
2
300 kr
2/12 12:44:07
3
600 kr
2/12 13:40:38
2
Vinnande bud
2/12 13:44:01
3
900 kr
2/12 13:44:01
2
1.000 kr (Budbetjänt)
2/12 13:44:40
3
1.100 kr
2/12 13:44:40
2
1.200 kr (Budbetjänt)
2/12 13:44:49
3
1.300 kr
2/12 13:44:49
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl delden fartyg fartygsporträtt marin marinmotiv marinmålning olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:49
*
Carl Delden
Carl Delden, född 1906 i Söderköping, svensk målare.
Läs om budbetjänten
nr 1294 8261
Carl Delden
(f. 1906), Sverige
Oljemålning, Marin. Signerad. Olja på pannå, 32x64 cm
Carl Delden, född 1906 i Söderköping, svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 1.400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 2 december 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 28/11 20:21:53 | 1 | 250 kr |
| 30/11 19:37:25 | 2 | 200 kr |
| 30/11 19:37:25 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
| 30/11 19:38:36 | 2 | 300 kr |
| 2/12 12:44:07 | 3 | 600 kr |
| 2/12 13:40:38 | 2 | Vinnande bud |
| 2/12 13:44:01 | 3 | 900 kr |
| 2/12 13:44:01 | 2 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
| 2/12 13:44:40 | 3 | 1.100 kr |
| 2/12 13:44:40 | 2 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
| 2/12 13:44:49 | 3 | 1.300 kr |
| 2/12 13:44:49 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl delden fartyg fartygsporträtt marin marinmotiv marinmålning olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:49



