ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3945384
*
nr 394 5384
Spegel
1800-tal, höjd: 107 (skador)
Utrop:
300 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 januari 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/1 14:35:49
1
300 kr
28/1 18:16:34
2
400 kr
30/1 09:44:51
1
400 kr
30/1 11:17:33
3
500 kr
30/1 12:02:39
4
550 kr
30/1 15:34:55
2
Vinnande bud
30/1 15:51:36
4
650 kr
30/1 15:52:33
4
750 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: skador spegel speglar
-
6361 Garderobsskåp
Senjugend, Ek, dörr med spegel. Bredd: 90 cm, djup..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:36
-
6301 Lampbord
stomme i gulmetall, två bordsskivor, härdat glas +..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:16
-
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:13
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:24
-
6674 Spegel
förfylld, delvis bemålad, 66x54 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:16
-
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:23
*
Spegel
nr 394 5384
Spegel
1800-tal, höjd: 107 (skador)
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 januari 2006 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 27/1 14:35:49 | 1 | 300 kr |
| 28/1 18:16:34 | 2 | 400 kr |
| 30/1 09:44:51 | 1 | 400 kr |
| 30/1 11:17:33 | 3 | 500 kr |
| 30/1 12:02:39 | 4 | 550 kr |
| 30/1 15:34:55 | 2 | Vinnande bud |
| 30/1 15:51:36 | 4 | 650 kr |
| 30/1 15:52:33 | 4 | 750 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: skador spegel speglar
-
6361 Garderobsskåp
Senjugend, Ek, dörr med spegel. Bredd: 90 cm, djup..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:36 -
6301 Lampbord
stomme i gulmetall, två bordsskivor, härdat glas +..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:16 -
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:13
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:24 -
6674 Spegel
förfylld, delvis bemålad, 66x54 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:16 -
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:23



