KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13636618
*
nr 1363 6618
Helmi Sjöstrand
(1864-1957), Finland
Oljemålning, "AnaCapri". Signerad, -23. Olja på duk, 47x56 cm
Helmi Sjöstrand, finlandssvensk bildkonstnär född 1864 i Helsingfors, död 1957 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 november 2020
kl 18:07:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/11 19:04:40
1
Vinnande bud
30/11 17:58:26
2
800 kr
30/11 17:58:26
1
900 kr (Budbetjänt)
30/11 17:58:51
2
1.000 kr
30/11 17:58:51
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Helmi Sjöstrand
Helmi Sjöstrand, finlandssvensk bildkonstnär född 1864 i Helsingfors, död 1957 i Stockholm.
Läs mer om Helmi Sjöstrand
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk finland helmi sjöstrand norden nordeuropa nordisk olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:49
*
Helmi Sjöstrand
Helmi Sjöstrand, finlandssvensk bildkonstnär född 1864 i Helsingfors, död 1957 i Stockholm.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Helmi Sjöstrand
nr 1363 6618
Helmi Sjöstrand
(1864-1957), Finland
Oljemålning, "AnaCapri". Signerad, -23. Olja på duk, 47x56 cm
Helmi Sjöstrand, finlandssvensk bildkonstnär född 1864 i Helsingfors, död 1957 i Stockholm.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 1.100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 november 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 29/11 19:04:40 | 1 | Vinnande bud |
| 30/11 17:58:26 | 2 | 800 kr |
| 30/11 17:58:26 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
| 30/11 17:58:51 | 2 | 1.000 kr |
| 30/11 17:58:51 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Helmi Sjöstrand
Helmi Sjöstrand, finlandssvensk bildkonstnär född 1864 i Helsingfors, död 1957 i Stockholm.Läs mer om Helmi Sjöstrand
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk finland helmi sjöstrand norden nordeuropa nordisk olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:49



