LIGHTING / Table lamps / Table lamp 11107135
*
nr 1110 7135
TABLE LAMP
1960s,
1960-tal
Estimate:
800
Sold:
SEK 300
Auction date:
Monday May 22 2017
at 20:57:14
- Bid history
Time
Bidder
Bid
22/5 19:14:31
1
Vinnande bud
22/5 19:52:49
1
justering av budtak
- Thema-auction
May 22
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordlampa bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor
-
6022 TABLE LAMP
Imariedekor, porcelain. Height: 31 cm,
Auction ends
this Monday
12 jan at 20:59
-
6491 TABLE LAMP
brass. Diameter: 44 cm, height: 55 cm, lös skärm s..//
Auction ends
this Monday
12 jan at 18:45
-
6086 TABLE LAMP
med plåtskärm, England. Height: 77 cm,
Present: SEK 500
Auction ends
this Monday
12 jan at 18:29
-
6385 TABLE LAMP
porcelain, med dekor av fåglar. Height: 35 cm,
Auction ends
this Monday
12 jan at 18:06
-
6515 TABLE LAMP
metal base, glass top. Height: 41 cm,
Present: SEK 500
Auction ends
this Monday
12 jan at 20:45
-
6175 TABLE LAMP
+ jar, 2 parts, China. Height: 16-24, wear.
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
12 jan at 19:42
*
TABLE LAMP
Read more about 50/60-tal
nr 1110 7135
TABLE LAMP
1960s,
1960-tal
| Estimate: | 800 |
|---|---|
| Sold: | SEK 300 |
| Auction date: |
Monday May 22 2017 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 22/5 19:14:31 | 1 | Vinnande bud |
| 22/5 19:52:49 | 1 | justering av budtak |
- Thema-auction
May 22
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordlampa bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor
-
6022 TABLE LAMP
Imariedekor, porcelain. Height: 31 cm,
Auction ends
this Monday
12 jan at 20:59 -
6491 TABLE LAMP
brass. Diameter: 44 cm, height: 55 cm, lös skärm s..//
Auction ends
this Monday
12 jan at 18:45 -
6086 TABLE LAMP
med plåtskärm, England. Height: 77 cm,
Present: SEK 500
Auction ends
this Monday
12 jan at 18:29
-
6385 TABLE LAMP
porcelain, med dekor av fåglar. Height: 35 cm,
Auction ends
this Monday
12 jan at 18:06 -
6515 TABLE LAMP
metal base, glass top. Height: 41 cm,
Present: SEK 500
Auction ends
this Monday
12 jan at 20:45 -
6175 TABLE LAMP
+ jar, 2 parts, China. Height: 16-24, wear.
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
12 jan at 19:42



