Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11424029



*

nr 1142 4029


Lennart Glemme

(f. 1927), Sverige


Etsning, Lennart Glemme (f. 1927), 185/310,1974, Stockholmsmotiv, 20x33


Lennart Glemme, svensk målare född i Göteborg 1927.

Följerätt

Ja

Utgick

Sista tid för bud online:

måndag 6 november 2017
kl 20:26:53



  • Konstnär/Designer

Lennart Glemme

Lennart Glemme, svensk målare född i Göteborg 1927.

Läs mer om Lennart Glemme
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik lennart glemme motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6573 Etsning
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 20:15
  • 6436 Etsning
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:20
  • 6344 Färgetsning
    Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:54
  • 6445 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, dat..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 20:06




Ladda ner broschyr