KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11424029
*
nr 1142 4029
Lennart Glemme
(f. 1927), Sverige
Etsning, Lennart Glemme (f. 1927), 185/310,1974, Stockholmsmotiv, 20x33
Lennart Glemme, svensk målare född i Göteborg 1927.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 6 november 2017
kl 20:26:53
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik lennart glemme motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:15
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:20
-
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:54
-
6445 Träsnitt
Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:06
*
Lennart Glemme
Lennart Glemme, svensk målare född i Göteborg 1927.
nr 1142 4029
Lennart Glemme
(f. 1927), Sverige
Etsning, Lennart Glemme (f. 1927), 185/310,1974, Stockholmsmotiv, 20x33
Lennart Glemme, svensk målare född i Göteborg 1927.
| Följerätt | |
|---|---|
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 november 2017 |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik lennart glemme motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:15 -
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:20 -
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:54
-
6445 Träsnitt
Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:06



