Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 10963195



*

nr 1096 3195


Ossian Elgström

(1883-1950), Sverige


Ossian Elgström (1883-1950), 37x55,


MIXED MEDIA, Ossian Elgström (1883-1950), 37x55


Ossian Elgström, Swedish painter, born 1883, dead 1950.

Estimate:

600

Sold:

SEK 350

Auction date:

Monday Mars 20 2017
at 20:39:36


  • Bid history
Time Bidder Bid
16/3 08:45:37 1      150 kr
20/3 14:17:02 2      300 kr
20/3 20:34:36 3      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Ossian Elgström

Ossian Elgström, Swedish painter, born 1883, dead 1950.

Read more about Ossian Elgström
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik ossian elgström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 18:32
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 500

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 18:10
  • 6303 WATERCOLOUR
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sweden. Signed, Norrbro-..//
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 18:57




Ladda ner broschyr