ART / Lithographs / Litograph in colors 12994594
nr 1299 4594
Herbert Walås
(1912-2003), Sverige
Herbert Walås (1912-2003), Sweden. "Ett gammalt bergstroll" efter Gustaf Fröding. Signed, numbered 418/500, 1990. Subject: 40x32 cm,
LITOGRAPH IN COLORS, "Ett gammalt bergstroll" efter Gustaf Fröding. Signerad, numrerad 418/500,1990. Motivet: 40x32 cm
Herbert Walås, (fram till 1944 Andersson) Swedish painter born 1912, dead 2003.
300
SEK 100
Monday January 6 2020
at 18:29:35
30/12 14:28:08
Herbert Walås
Read more about Herbert Walås