Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 12398485



*

nr 1239 8485


Lars Norrman

(1915-1979), Sverige


Lars Norrman (1915-1979), Sweden. A woman, Tahiti, signed. 52x17,


MIXED MEDIA, Kvinna, Tahiti, signerad. 52x17


Lars Norrman, born 1915, dead 1979, Swedish painter, and draughtsman.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

800

Sold:

SEK 900

Auction date:

Monday Mars 4 2019
at 19:49:34


  • Bid history
Time Bidder Bid
1/3 14:33:33 1      600 kr
2/3 15:20:08 2      800 kr
2/3 21:23:58 3      800 kr
2/3 21:23:58 2      800 kr (Robot)
4/3 15:15:56 4      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Artist/Designer

Lars Norrman

Lars Norrman, born 1915, dead 1979, Swedish painter, and draughtsman.

Read more about Lars Norrman
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik kvinna lars norrman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tahiti vattenfärg
  • 9363 WATERCOLOUR
    Gunvor Siik, fotografen. Signed. Watercolour, Imag..//
     

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 18:16
  • 9064 WATERCOLOUR
    Hans Prins (b. 1908), Sweden. Signed, dated 78. Wa..//
     

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 20:39
  • 9386 WATERCOLOUR
    Mari Simmulson (1911-2000), Sweden. (tillskriven),..//
    Present: SEK 1600

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 18:24
  • 9185 WATERCOLOUR
    unidentified artist. Signerad Paul, Stockholm, Söd..//
     

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 20:17
  • 9325 WATERCOLOUR
    unidentified artist. Signed, dated 76, landscape, ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 19:06
  • 9315 WATERCOLOUR
    Signerad Geerd, "Tomte". Watercolour, Image dimens..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 18:45




Ladda ner broschyr