KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 16551005

nr 1655 1005

Fritz von Dardel

(1817-1901), Sverige

Pastell, Monogramsignerad, 1894, Skeppsholmen, 31x48 cm, yttermått inklusive ram: 39x58 cm

Fritz Ludvig von Dardel, född 1817, död 1901, svensk målare och tecknare.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

2.000 kr

måndag 4 november 2024
kl 18:23:20

4/11 09:30:49 1      Vinnande bud

Fritz von Dardel

Läs mer om Fritz von Dardel