KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11922190
nr 1192 2190
Kurt Carendi
(1905-1971), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1966. Olja på pannå, 60x50 cm
Kurt Carendi, född 1905 i Vara, död 1971, svensk målare.
Utrop:
500 kr
måndag 2 juli 2018
kl 18:12:06