ART / Lithographs / Litograph in colors 9344131
*
nr 934 4131
Gösta Fougstedt
(f. 1906), Sverige
Gösta Fougstedt (b. 1906), fotbollsspelare, 55/300, subject: 38x55,
LITOGRAPH IN COLORS, Gösta Fougstedt (f. 1906), fotbollsspelare, 55/300, motivet: 38x55
Estimate:
500
Sold:
SEK 150
Auction date:
Monday January 12 2015
at 18:17:16
- Bid history
Time
Bidder
Bid
2/1 16:33:49
1
100 kr
12/1 16:52:55
2
Vinnande bud
- Specialauktion
Jan 12
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Read more about e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fotbollsspelare färglitografi grafik gösta fougstedt litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6349 LITOGRAPH IN C..
3 pcs, Stig Fyring (1934-2015), Sweden. Son, outer..//
Present: SEK 100
Auction ends
in two days
12 jan at 18:57
-
6380 LITOGRAPH IN C..
anchor. Signed, numbered ea. Litograph in colors, ..//
Auction ends
in two days
12 jan at 19:16
-
6486 LITOGRAPH IN C..
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sweden. Signed, n..//
Auction ends
in two days
12 jan at 18:54
-
6448 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Signerad ej numrer..//
Auction ends
in two days
12 jan at 19:32
-
6449 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Signed, numbered H..//
Present: SEK 100
Auction ends
in two days
12 jan at 18:38
-
6690 LITOGRAPH IN C..
Ebba Kristina Wingårdh (b. 1962), Sweden. "De va e..//
Present: SEK 300
Auction ends
in two days
12 jan at 18:49
*
Gösta Fougstedt
Read more about e-auktion
nr 934 4131
Gösta Fougstedt
(f. 1906), Sverige
Gösta Fougstedt (b. 1906), fotbollsspelare, 55/300, subject: 38x55,
LITOGRAPH IN COLORS, Gösta Fougstedt (f. 1906), fotbollsspelare, 55/300, motivet: 38x55
| Estimate: | 500 |
|---|---|
| Sold: | SEK 150 |
| Auction date: |
Monday January 12 2015 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 2/1 16:33:49 | 1 | 100 kr |
| 12/1 16:52:55 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
Jan 12
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Read more about e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fotbollsspelare färglitografi grafik gösta fougstedt litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6349 LITOGRAPH IN C..
3 pcs, Stig Fyring (1934-2015), Sweden. Son, outer..//
Present: SEK 100
Auction ends
in two days
12 jan at 18:57 -
6380 LITOGRAPH IN C..
anchor. Signed, numbered ea. Litograph in colors, ..//
Auction ends
in two days
12 jan at 19:16 -
6486 LITOGRAPH IN C..
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sweden. Signed, n..//
Auction ends
in two days
12 jan at 18:54
-
6448 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Signerad ej numrer..//
Auction ends
in two days
12 jan at 19:32 -
6449 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Signed, numbered H..//
Present: SEK 100
Auction ends
in two days
12 jan at 18:38 -
6690 LITOGRAPH IN C..
Ebba Kristina Wingårdh (b. 1962), Sweden. "De va e..//
Present: SEK 300
Auction ends
in two days
12 jan at 18:49



