Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 10928049



*

nr 1092 8049


Mikael Kihlman

(f. 1953), Sverige


Etsning, Mikael Kihlman (f. 1953), 23/250, motivet: 16x12


Mikael Kihlman, född 1953, svensk målare och grafiker.

Utrop:

600 kr

Såld:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 27 februari 2017
kl 20:01:17


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
22/2 20:27:10 1      100 kr
27/2 16:58:19 2      150 kr
27/2 19:53:37 3      200 kr
27/2 19:54:30 4      250 kr
27/2 19:56:18 3      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Mikael Kihlman

Mikael Kihlman, född 1953, svensk målare och grafiker.

Läs mer om Mikael Kihlman
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik mikael kihlman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6573 Etsning
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 20:15
  • 6436 Etsning
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:20
  • 7069 Etsning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:11
  • 7072 Etsning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 20:37
  • 6344 Färgetsning
    Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:54
  • 7068 Färgetsning
    Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 20:47




Ladda ner broschyr