KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14818219

nr 1481 8219

Kévork Zabounian

(f. 1933), Sverige

Blandteknik, Kévork Zabounian (f. 1933). Signerad, daterad 96,30x23 cm, yttermått inklusive ram: 52x46 cm

Kévork Zabounian, amenisk-svensk bildkonstnär född 1933.

Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

måndag 8 augusti 2022
kl 20:25:07

Kévork Zabounian

Läs mer om Kévork Zabounian