KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16302009

nr 1630 2009

Dagmar Lodén

(1904-1989), Sverige

Oljemålning, Tistlar. Signerad. Olja på duk. Olja på pannå, 33x24 cm, yttermått inklusive ram: 42x34 cm

Dagmar Lodén, svensk målare och textilformgivare född 1904, död 1989.

Utrop:

700 kr

Såld:

450 kr

måndag 1 juli 2024
kl 19:12:58

Dagmar Lodén

Läs mer om Dagmar Lodén