KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16921050
nr 1692 1050
Georg Pauli
(1855-1935), Sverige
Oljemålning, Signerad, Visby Ringmur. Olja på pannå, 26x33 cm, yttermått inklusive ram: 64x41 cm
Kondition: slitage, skadad
Georg Pauli, svensk målare född 1855 i Jönköping, död 1935 i Stockholm.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.000 kr
måndag 7 april 2025
kl 18:27:38
6/4 10:04:09
Georg Pauli
Läs mer om Georg Pauli