Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Pastel 8759513



*

nr 875 9513


PASTEL

signed with monogram, 1912, still life, 40x34,


Monogramsignerad, 1912, stilleben, 40x34


Estimate:

600

Sold:

SEK 250

Auction date:

Monday February 17 2014
at 20:40:03


  • Bid history
Time Bidder Bid
14/2 17:56:06 1      100 kr
16/2 11:38:09 2      200 kr
17/2 20:16:56 3      200 kr
17/2 20:29:03 4      Vinnande bud



  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita pastell stilleben vattenfärg
  • 7194 PASTEL
    unidentified artist. No signature, indoor picture,..//
     

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 18:33
  • 7166 PASTEL
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sweden. Signed, da..//
    Present: SEK 500

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 20:58
  • 6485 PASTELS
    2 pcs, Carl Brandt. Signed, landscape, 16x48 cm, o..//
     

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 19:24




Ladda ner broschyr