LIGHTING / Table lamps / Table lamp 12286101
*
nr 1228 6101
TABLE LAMP
+ vase, ceramics, 1970s, Nya Syco. Height: ca. 25,
+ vas, keramik, 1970-tal, Nya Syco. Höjd: ca. 25
Estimate:
400
Sold:
SEK 200
Auction date:
Monday January 14 2019
at 19:43:07
- Bid history
Time
Bidder
Bid
12/1 09:16:07
1
150 kr
14/1 16:46:23
2
150 kr
14/1 16:46:23
1
150 kr (Robot)
14/1 19:33:06
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor keramik nya syco vas
-
8093 TABLE LAMP
Harri Koskinen, "Block Lamp" för Design House Stoc..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:24
-
8062 TABLE LAMP
Mässing med glasskärm. Height: 50 cm,
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:19
-
6491 TABLE LAMP
brass. Diameter: 44 cm, height: 55 cm, lös skärm s..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:37
-
8161 TABLE LAMP
Upsala-Ekeby, glazed ceramic. Diameter: 20 cm, hei..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:53
*
TABLE LAMP
Läs om budbetjänten
nr 1228 6101
TABLE LAMP
+ vase, ceramics, 1970s, Nya Syco. Height: ca. 25,
+ vas, keramik, 1970-tal, Nya Syco. Höjd: ca. 25
| Estimate: | 400 |
|---|---|
| Sold: | SEK 200 |
| Auction date: |
Monday January 14 2019 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 12/1 09:16:07 | 1 | 150 kr |
| 14/1 16:46:23 | 2 | 150 kr |
| 14/1 16:46:23 | 1 | 150 kr (Robot) |
| 14/1 19:33:06 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor keramik nya syco vas
-
8093 TABLE LAMP
Harri Koskinen, "Block Lamp" för Design House Stoc..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:24 -
8062 TABLE LAMP
Mässing med glasskärm. Height: 50 cm,
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:19 -
6491 TABLE LAMP
brass. Diameter: 44 cm, height: 55 cm, lös skärm s..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:37
-
8161 TABLE LAMP
Upsala-Ekeby, glazed ceramic. Diameter: 20 cm, hei..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:53



