Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolours 8652369



*

nr 865 2369


Evy Låås

(1923-1999), Sverige


2 pcs. Evy åås, birds, signed, motivet: 30x35,


WATERCOLOURS, 2 st. Evy Låås (1923-1999), fåglar, signerade, motivet: 30x35


Evy Låås, born 1923, dead 1999, Swedish painter and draughtsman.

Estimate:

600

Sold:

SEK 450

Auction date:

Monday December 16 2013
at 20:45:06


  • Bid history
Time Bidder Bid
12/12 13:35:10 1      250 kr
12/12 16:40:39 2      150 kr
12/12 16:41:17 2      250 kr
16/12 11:57:00 1      400 kr
16/12 12:11:07 3      400 kr
16/12 12:11:22 3      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Evy Låås

Evy Låås, born 1923, dead 1999, Swedish painter and draughtsman.

Read more about Evy Låås
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller djurmotiv evy låås fågel fågelmotiv fåglar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 1005 MIXED MEDIA
    Lambert Werner (1900-1983), Sweden. Composition. S..//
     

    Auction ends
    in a week
    2 feb at 20:33
  • 9080 MIXED MEDIA
    Lennart Nyström (b. 1944), Sweden. Signed, dated 7..//
     

    Auction ends
    in a week
    2 feb at 19:22
  • 8084 GOUACHE
    Michael Näslund. Signed, 50x60 cm, outer dimension..//
     

    Auction ends
    in a week
    2 feb at 18:33




Ladda ner broschyr