ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3843508
*
nr 384 3508
Spegel
Förgylld ram, höjd: 150
Utrop:
600 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 oktober 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/10 14:44:23
1
300 kr
29/10 22:18:04
2
350 kr
29/10 22:33:17
3
500 kr
30/10 00:48:38
4
1.100 kr
31/10 12:09:44
5
1.200 kr
31/10 14:22:10
6
ledande budet*
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 384 3508
Spegel
Förgylld ram, höjd: 150
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 31 oktober 2005 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 27/10 14:44:23 | 1 | 300 kr |
| 29/10 22:18:04 | 2 | 350 kr |
| 29/10 22:33:17 | 3 | 500 kr |
| 30/10 00:48:38 | 4 | 1.100 kr |
| 31/10 12:09:44 | 5 | 1.200 kr |
| 31/10 14:22:10 | 6 | ledande budet* |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



