KONST / Litografier / Färglitografi 12213342
*
nr 1221 3342
Martina Clason
(f. 1938), Sverige
Färglitografi, "Domenica". Signerad, numrerad 167/170. Motivet: 72x51 cm
Martina Clason, svensk designer, konstnär och tecknare, född 1938.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 december 2018
kl 19:14:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/12 10:17:02
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Martina Clason
Martina Clason, svensk designer, konstnär och tecknare, född 1938.
Läs mer om Martina Clason
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad martina clason svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
*
Martina Clason
Martina Clason, svensk designer, konstnär och tecknare, född 1938.
Läs mer om Martina Clason
nr 1221 3342
Martina Clason
(f. 1938), Sverige
Färglitografi, "Domenica". Signerad, numrerad 167/170. Motivet: 72x51 cm
Martina Clason, svensk designer, konstnär och tecknare, född 1938.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 december 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 3/12 10:17:02 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Martina Clason
Martina Clason, svensk designer, konstnär och tecknare, född 1938.Läs mer om Martina Clason
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad martina clason svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51



