KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11391248
*
nr 1139 1248
Curt Hamne
(f. 1943), Sverige
Etsning, Curt Hamne (f. 1943), skogsmotiv, 20/150, motivet: 36x46
Curt Hamne, svensk grafiker, tecknare och målare född i Falun 1943.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 oktober 2017
kl 19:57:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/10 19:10:39
1
100 kr
23/10 19:52:51
2
Vinnande bud
- Tema
23 okt
Grafik
På Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Åke Adamsson, Albin Amelin, Mårten Andersson, Gert Aspelin, Astri Bergman-Taube, Ola Billgren, Ernst Bi ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Curt Hamne
Curt Hamne, svensk grafiker, tecknare och målare född i Falun 1943.
Läs mer om Curt Hamne
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: curt hamne etsning etsningar grafik skogsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:15
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:20
-
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:54
-
6445 Träsnitt
Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:06
*
Curt Hamne
Curt Hamne, svensk grafiker, tecknare och målare född i Falun 1943.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Curt Hamne
nr 1139 1248
Curt Hamne
(f. 1943), Sverige
Etsning, Curt Hamne (f. 1943), skogsmotiv, 20/150, motivet: 36x46
Curt Hamne, svensk grafiker, tecknare och målare född i Falun 1943.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 23 oktober 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 23/10 19:10:39 | 1 | 100 kr |
| 23/10 19:52:51 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
23 okt
Grafik
På Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Åke Adamsson, Albin Amelin, Mårten Andersson, Gert Aspelin, Astri Bergman-Taube, Ola Billgren, Ernst Bi ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Curt Hamne
Curt Hamne, svensk grafiker, tecknare och mÃ¥lare född i Falun 1943.Läs mer om Curt Hamne
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: curt hamne etsning etsningar grafik skogsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:15 -
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:20 -
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:54
-
6445 Träsnitt
Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:06



