ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13899593
*
nr 1389 9593
Spegel
Fruktdekor, 72x61 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 april 2021
kl 19:12:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/4 07:04:20
1
700 kr
5/4 19:03:38
2
1.000 kr
5/4 19:07:14
1
1.000 kr
5/4 19:07:14
2
1.000 kr (Budbetjänt)
5/4 19:07:42
1
1.100 kr
5/4 19:07:46
2
Vinnande bud
5/4 19:09:01
2
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fruktdekor spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1389 9593
Spegel
Fruktdekor, 72x61 cm
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 5 april 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 4/4 07:04:20 | 1 | 700 kr |
| 5/4 19:03:38 | 2 | 1.000 kr |
| 5/4 19:07:14 | 1 | 1.000 kr |
| 5/4 19:07:14 | 2 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
| 5/4 19:07:42 | 1 | 1.100 kr |
| 5/4 19:07:46 | 2 | Vinnande bud |
| 5/4 19:09:01 | 2 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fruktdekor spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



