KONST / Litografier / Färglitografi 12144296
nr 1214 4296
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografi, Signerad, daterad 1982, numrerad 302/385, signerad. Motivet: 42x55 cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 29 oktober 2018
kl 18:35:36
1.000 kr
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson