ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14765315
*
nr 1476 5315
Spegel
+ väggbord. Höjd: 67 cm+ 70 cm
Kondition: slitage, skador
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 juni 2022
kl 19:21:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/6 12:05:19
1
Vinnande bud
19/6 16:28:13
1
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar väggbord
-
8291 Spegel
1800-tal, delvis förgylld ram, 77x53 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:03
-
8195 Spegel
Empirestil. Höjd: 100 cm. Bredd: 46 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:18
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07
-
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43
-
8202 Spegelskåp
omkring 1900, Ett dörrpar bakoliggande hyllplan, t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51
*
Spegel
Kondition: slitage, skador
nr 1476 5315
Spegel
+ väggbord. Höjd: 67 cm+ 70 cm
Kondition: slitage, skador
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 juni 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/6 12:05:19 | 1 | Vinnande bud |
| 19/6 16:28:13 | 1 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar väggbord
-
8291 Spegel
1800-tal, delvis förgylld ram, 77x53 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:03 -
8195 Spegel
Empirestil. Höjd: 100 cm. Bredd: 46 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:18 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07 -
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43 -
8202 Spegelskåp
omkring 1900, Ett dörrpar bakoliggande hyllplan, t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51



