Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Sculptures and works of art / Sculpture 17298132



*

nr 1729 8132


Ingrid Herrlin

(f. 1932), Sverige


Ingrid Herrlin (b. 1932), Sweden. Bag. Signed. Ceramics. Length: 50 cm. Width: 36 cm. Height: 32 cm, damaged.


SCULPTURE, Väska. Signerad. Keramik. Längd: 50 cm. Djup: 36 cm. Höjd: 32 cm


Condition: skadad

Ingrid Herrlin, Swedish painter, born 1932.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

3000

Sold:

SEK 2000

Auction date:

Monday October 6 2025
at 20:11:14


  • Bid history
Time Bidder Bid
2/10 21:58:28 1      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Ingrid Herrlin

Ingrid Herrlin, Swedish painter, born 1932.

Read more about Ingrid Herrlin
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ingrid herrlin keramik konsthantverk skulptur svensk keramik svensk keramiker svenska keramiker sverige väska




Ladda ner broschyr