KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12691323
*
nr 1269 1323
Gabriel Strandberg
(1885-1966), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 42x37 cm
Gabriel Strandberg, svensk målare född i Stockholm 1885, död i Stockholm 1966.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 augusti 2019
kl 20:34:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/8 19:49:00
1
200 kr
19/8 14:36:29
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gabriel Strandberg
Gabriel Strandberg, svensk målare född i Stockholm 1885, död i Stockholm 1966.
Läs mer om Gabriel Strandberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gabriel strandberg olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:49
*
Gabriel Strandberg
Gabriel Strandberg, svensk målare född i Stockholm 1885, död i Stockholm 1966.
Läs mer om Gabriel Strandberg
nr 1269 1323
Gabriel Strandberg
(1885-1966), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 42x37 cm
Gabriel Strandberg, svensk målare född i Stockholm 1885, död i Stockholm 1966.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 250 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 augusti 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 14/8 19:49:00 | 1 | 200 kr |
| 19/8 14:36:29 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gabriel Strandberg
Gabriel Strandberg, svensk mÃ¥lare född i Stockholm 1885, död i Stockholm 1966.Läs mer om Gabriel Strandberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gabriel strandberg olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:49



