KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14773249

nr 1477 3249

Severin Nilson

(1846-1918), Sverige

Oljemålning, Landskap med hus och vålmar. Signerad. Olja på duk, 32x40 cm, yttermått inklusive ram: 52x60 cm

Severin Nilson, född 1846, död 1918, svensk målare och fotograf.

Utrop:

700 kr

Såld:

900 kr

måndag 4 juli 2022
kl 19:22:12

Severin Nilson

Läs mer om Severin Nilson