KONST / Litografier / Färglitografi 7472243
nr 747 2243
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografi, Karl Axel Pehrson (1921-2005), 18/150, signerad, -62, motivets mått: 37x56
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 19 mars 2012
kl 19:47:12
14/3 14:45:35
16/3 14:21:03
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson