Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etching 6122915



*

nr 612 2915


ETCHING

Axel Tallberg (I860-1928), Engelskt Slott. Sign. 63x49,


Axel Tallberg (I860-1928), Engelskt Slott. Sign. 63x49


Estimate:

300

Sold:

SEK 300

Auction date:

Monday November 30 2009
at 19:29:24


  • Bid history
Time Bidder Bid
30/11 16:17:35 1      Vinnande bud


  • Läs mer...
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel tallberg engelskt slott etsning etsningar grafik
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
     

    Auction ends
    in a week
    12 jan at 19:28
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    in a week
    12 jan at 19:33
  • 6053 ETCHING
    Pål Svensson. Signed, numbered 22/40. Sheet: 52x39..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    in a week
    12 jan at 20:19




Ladda ner broschyr