Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etching 9636142



*

nr 963 6142


ETCHING

Signerad 1959, 156/310, birds, subject: 16x21,


Signerad 1959, 156/310, fåglar, motivet: 16x21


Estimate:

300

Auction date:

Monday May 25 2015
at 20:52:11



  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv etsning etsningar fågel fågelmotiv fåglar grafik
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
     

    Auction ends
    in a week
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    in a week
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    in a week
    19 jan at 18:11




Ladda ner broschyr