KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17004517
nr 1700 4517
Börje Sandelin
(1926-1970), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad - 47, Kullängsstugan. Olja på pannå 26x40 cm, yttermått inklusive ram: 37x50 cm
Börje Sandelin, svensk målare och grafiker född 1926, död 1970.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 12 maj 2025
kl 19:25:59
8/5 21:49:10
Börje Sandelin
Läs mer om Börje Sandelin