KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 7528306

nr 752 8306

Carl Magnus Lindqvist

(1884-1977), Sverige

Blandteknik, Carl Magnus Lindqvist (1884-1977), porträtt, signerad, 34x30

Carl Magnus Lindqvist, svensk målare och grafiker född i Umeå 1884, död 1977.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 9 april 2012
kl 19:57:33

9/4 10:42:10 1      Vinnande bud

Carl Magnus Lindqvist

Läs mer om Carl Magnus Lindqvist