KONST / Litografier / Torrnål 15475119
nr 1547 5119
Götrik Örtenholm
(1913-2005), Sverige
Torrnål, "Åskådare". Signerad, numrerad 2/20, daterad -83. Bildmått: 32x24 cm, yttermått inklusive ram: 49x40 cm
Götrik Örtenholm, svensk bildkonstnär född 1913, död 2005.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 12 juni 2023
kl 19:08:38
11/6 20:03:51
100 kr
12/6 19:03:39
Götrik Örtenholm
Läs mer om Götrik Örtenholm