KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16958282
nr 1695 8282
Johan Ossian-Andersson
(1889-1975), Sverige
Oljemålning, Fiskebåtar. Signerad. Olja på duk, 48x73 cm, yttermått inklusive ram: 68x94
Johan Ossian Andersson, J Ossian, född 1889 i Uppsala, död 1975, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
500 kr
måndag 21 april 2025
kl 18:21:37
19/4 18:02:16
Johan Ossian-Andersson
Läs mer om Johan Ossian-Andersson