KONST / Oljemålningar / Oljemålning 4036013
nr 403 6013
Märtha Bolin-Clason
(1902-1988), Sverige
Oljemålning , Märtha Bolin-Clason (1902-1988), 'utanför ateljén', signerad och daterad 1975, duk 57 x 78 cm
Märtha Bolin-Clason, född 1902, död 1988, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
550 kr
måndag 3 april 2006
Märtha Bolin-Clason
Läs mer om Märtha Bolin-Clason