KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 16483240
nr 1648 3240
Eric Grate
(1896-1983), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 15/20. Bildmått: 30x33 cm, yttermått inklusive ram: 50x65 cm
Eric Grate, svensk skulptör, tecknare, målare och grafiker född 1896, död 1983.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 7 oktober 2024
kl 20:37:45
6/10 14:47:39
Eric Grate
Läs mer om Eric Grate