Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  FURNITURE / Cupboards & Cabinets / Spice shelf 10302099



*

nr 1030 2099


SPICE SHELF

Gefle, length: 72 cm, width: 17 cm, height: 26 cm, wear, missfärgningar samt ett lagat handtag.


Gefle, längd: 72 cm, djup: 17 cm, höjd: 26 cm


Condition: slitage, missfärgningar samt ett lagat handtag

Estimate:

800

Sold:

SEK 500

Auction date:

Monday April 11 2016
at 20:39:56


  • Bid history
Time Bidder Bid
9/4 14:16:27 1      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle kryddhylla skåp svensk keramik svenska keramiker
  • 6037 BOOKCASE
    i form av en kanot, mäkrt Buttjer, 4 hyllor, mörkb..//
     

    Auction ends
    in a week
    12 jan at 18:55
  • 6685 BOOK CASE
    1940s, låda i sarg, cupboard, Width: 148 cm. Width..//
    Present: SEK 700

    Auction ends
    in a week
    12 jan at 20:32
  • 6361 WARDROBE CUPBO..
    Senjugend, oak, dörr med spegel. Length: 90 cm, wi..//
     

    Auction ends
    in a week
    12 jan at 19:36




Ladda ner broschyr