ART / Etchings etc / Color etchings 13313426

nr 1331 3426

Sten Eklund

(1942-2009), Sverige

2 pcs, Sten Eklund (1942-2009), Sweden. Signed, numbered 8/50, dated 1981, del av svit. Etsning + handkolorering, oramade lösa blad. Sheet: ca 50x40 cm,

COLOR ETCHINGS, 2 st, Signerad, numrerad 8/50, daterad 1981, del av svit. Etsning + handkolorering, oramade lösa blad. Bladets mått: ca 50x40 cm

Sten Eklund, Swedish painter and printmaker born 1942 in Uppsala, dead 2009 .

Yes

1500

SEK 1100

Monday June 1 2020
at 18:08:40

1/6 13:55:54 1      1.000 kr
1/6 14:06:30 2      Vinnande bud

  • Artist/Designer

Sten Eklund

Read more about Sten Eklund