ART / Etchings etc / Color etchings 13313426
nr 1331 3426
Sten Eklund
(1942-2009), Sverige
2 pcs, Sten Eklund (1942-2009), Sweden. Signed, numbered 8/50, dated 1981, del av svit. Etsning + handkolorering, oramade lösa blad. Sheet: ca 50x40 cm,
COLOR ETCHINGS, 2 st, Signerad, numrerad 8/50, daterad 1981, del av svit. Etsning + handkolorering, oramade lösa blad. Bladets mått: ca 50x40 cm
Sten Eklund, Swedish painter and printmaker born 1942 in Uppsala, dead 2009 .
1500
SEK 1100
Monday June 1 2020
at 18:08:40
1/6 13:55:54
1.000 kr
1/6 14:06:30
Sten Eklund
Read more about Sten Eklund