KONST / Litografier / Litografi 10683275
*
nr 1068 3275
Björn Jonson
(1903-1991), Sverige
Litografi, Björn Jonson (1903-1991), 75-upplaga, Paris, motivet: 52x38
Björn Jonson, svensk målare, tecknare och grafiker född 1903, död 1991.
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 14 november 2016
kl 20:06:21
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Björn Jonson
Björn Jonson, svensk målare, tecknare och grafiker född 1903, död 1991.
Läs mer om Björn Jonson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björn jonson europa frankrike fransk franska franskt grafik litografi litografier paris svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13
-
6779 Färglitografi
Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:21
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43
-
6721 Färglitografi
Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Karl XII: S kar..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:39
-
6039 Färglitografier
2 st, Örjan Wikström (f. 1948), Sverige. Signerade..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:16
*
Björn Jonson
Björn Jonson, svensk målare, tecknare och grafiker född 1903, död 1991.
Läs mer om Björn Jonson
nr 1068 3275
Björn Jonson
(1903-1991), Sverige
Litografi, Björn Jonson (1903-1991), 75-upplaga, Paris, motivet: 52x38
Björn Jonson, svensk målare, tecknare och grafiker född 1903, död 1991.
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 november 2016 |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Björn Jonson
Björn Jonson, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född 1903, död 1991.Läs mer om Björn Jonson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björn jonson europa frankrike fransk franska franskt grafik litografi litografier paris svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13 -
6779 Färglitografi
Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:21 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43 -
6721 Färglitografi
Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Karl XII: S kar..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:39 -
6039 Färglitografier
2 st, Örjan Wikström (f. 1948), Sverige. Signerade..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:16



