ART / Lithographs / Litograph in colors 13557149
nr 1355 7149
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Pierre Olofsson (1921-1996), Sweden. Signed, numbered 15/90. Subject: 19, 45x19, 5,
LITOGRAPH IN COLORS, Signerad, numrerad 15/90. Motivet: 19,45x19,5
2000
SEK 1600
Monday October 19 2020
at 18:12:08
1.600 kr
- Thema-auction
Oct 19
Read more about Grafik
Pierre Olofsson
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Read more about Pierre Olofsson