ART / Lithographs / Litograph in colors 11709162
*
nr 1170 9162
LITOGRAPH IN COLORS
Lisa Rinnevuo (b. 1972), signed and numbered 54/170, subject: 22x17,
Lisa Rinnevuo (f. 1972), signerad och numrerad 54/170, motivet: 22x17
Droit De Suite
Estimate:
500
Sold:
SEK 600
Auction date:
Monday Mars 19 2018
at 18:49:51
- Bid history
Time
Bidder
Bid
14/3 07:45:59
1
100 kr
14/3 16:57:21
2
150 kr
14/3 19:54:00
3
350 kr
16/3 14:13:56
4
500 kr
17/3 10:56:21
5
Vinnande bud
- Thema-auction
Mar 19
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik med mera av konstnärer som Olle Bærtling, Slas Stig Claesson, Corneille, Marc Chagall, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö Edelmann, S ...
Read more about Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik lisa rinnevuo litografi litografier litografiskt blad
-
8049 LITOGRAPH IN C..
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Present: SEK 300
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:44
-
8061 LITOGRAPH IN C..
2 pcs, Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Son, outer ..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:22
-
8171 LITOGRAPH IN C..
Birger Halling (1907-1996), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:07
-
8039 LITOGRAPH IN C..
efter Pablo Picasso, numbered 8/500, "Flamengo dan..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:39
-
8225 LITOGRAPH IN C..
Elis Ryberg (1919-1985), Sweden. Signed, numbered ..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:53
-
8362 LITOGRAPH IN C..
Hilding Linnqvist (1891-1984), Sweden. Signed, num..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:52
*
LITOGRAPH IN COLORS
Read more about Grafik
nr 1170 9162
LITOGRAPH IN COLORS
Lisa Rinnevuo (b. 1972), signed and numbered 54/170, subject: 22x17,
Lisa Rinnevuo (f. 1972), signerad och numrerad 54/170, motivet: 22x17
| Droit De Suite | |
|---|---|
| Estimate: | 500 |
| Sold: | SEK 600 |
| Auction date: |
Monday Mars 19 2018 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 14/3 07:45:59 | 1 | 100 kr |
| 14/3 16:57:21 | 2 | 150 kr |
| 14/3 19:54:00 | 3 | 350 kr |
| 16/3 14:13:56 | 4 | 500 kr |
| 17/3 10:56:21 | 5 | Vinnande bud |
- Thema-auction
Mar 19
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik med mera av konstnärer som Olle Bærtling, Slas Stig Claesson, Corneille, Marc Chagall, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö Edelmann, S ...
Read more about Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik lisa rinnevuo litografi litografier litografiskt blad
-
8049 LITOGRAPH IN C..
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Present: SEK 300
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:44 -
8061 LITOGRAPH IN C..
2 pcs, Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Son, outer ..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:22 -
8171 LITOGRAPH IN C..
Birger Halling (1907-1996), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:07
-
8039 LITOGRAPH IN C..
efter Pablo Picasso, numbered 8/500, "Flamengo dan..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:39 -
8225 LITOGRAPH IN C..
Elis Ryberg (1919-1985), Sweden. Signed, numbered ..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:53 -
8362 LITOGRAPH IN C..
Hilding Linnqvist (1891-1984), Sweden. Signed, num..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:52



