Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Blandteknik/collage 15758830



*

nr 1575 8830


Thomas Prytz

(1944-2020), Sverige


Thomas Prytz (1944-2020), Sweden. 'Ett par ballonger'. Signed. Pannå, mixed media, outer dimensions including frame: 71x61 cm,


Blandteknik/collage, "Ett par ballonger". Signerad. Blandteknik på pannå, blandteknik, yttermått inklusive ram: 71x61 cm


Thomas Prytz, Swedish painter born 1944, dead 2020.

Estimate:

500

Auction date:

Monday October 30 2023
at 18:55:38



  • Artist/Designer

Thomas Prytz

Thomas Prytz, Swedish painter born 1944, dead 2020.

Read more about Thomas Prytz
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik blandteknik på pannå collage svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige thomas prytz vattenfärg
  • 8022 WATERCOLOUR
    Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
    Present: SEK 700

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 18:38
  • 8213 WATERCOLOUR
    Ã…slund, dated -90, landscape with lake. Watercolou..//
     

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 20:06
  • 8097 WATERCOLOUR
    Birgit Sahlberg. Signed, dated 1927, still life, 6..//
     

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 19:36




Ladda ner broschyr