KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14502029

nr 1450 2029

Edgar Wallin

(1892-1963), Sverige

Oljemålning, Stockholmsmotiv. Signerad, daterad 1952. Olja på pannå, 45x37 cm, yttermått inklusive ram: 53x45 cm

Edgar Wallin, svensk målare född i Stockholm 1892, död 1963 i Stockholm.

Utrop:

800 kr

Såld:

500 kr

måndag 21 februari 2022
kl 19:22:33

20/2 23:06:28 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 21 feb

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Edgar Wallin

Läs mer om Edgar Wallin