KONST / Litografier / Färglitografi 9176143
nr 917 6143
Albin Amelin
(1902-1975), Sverige
Färglitografi, Albin Amelin (1902-1975), flicka med blommor, signerad, motivet: 53x70
Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
200 kr
måndag 13 oktober 2014
kl 18:44:16
100 kr
150 kr
Albin Amelin
Läs mer om Albin Amelin