KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14076363
nr 1407 6363
Bernhard Oscarsson
(1894-1977), Sverige
Oljemålning, Riddarholmskanalen. Signerad. Olja på duk, 22x27, yttermått inklusive ram: 34x39 cm
Bernhard Oscarsson, född 1894, död 1977, svensk målare.
Utrop:
5.000 kr
Såld:
4.000 kr
måndag 5 juli 2021
kl 19:09:40
5/7 18:53:39
Bernhard Oscarsson
Läs mer om Bernhard Oscarsson