KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16516170
nr 1651 6170
Helmut Mantel
(1925-1979), Sverige
Oljemålning, Signerad, vågor. Olja på duk uppfodrad på pannå. Bildmått: 75x75x100 cm, yttermått inklusive ram: 79x103 cm
Helmut Mantel, tysk-svensk bildkonstnär född 1925, död 1979.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
4.200 kr
måndag 21 oktober 2024
kl 19:30:39
3.000 kr
3.200 kr
4.000 kr
3.400 kr
3.600 kr (Budbetjänt)
3.800 kr
4.000 kr (Budbetjänt)
Helmut Mantel
Läs mer om Helmut Mantel