KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12846017
nr 1284 6017
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1955. Olja på duk, 46x60 cm
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 28 oktober 2019
kl 19:01:12
27/10 19:46:13